Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Joanna Michalczyk – NAUCZYCIEL, KATECHETA

14 listopada 2018
logo placówki

Jestem absolwentką KUL kierunku pedagogika ze specjalizacją: pedagogika opiekuńczo –  wychowawcza z resocjalizacją. Następnie ukończyłam studia podyplomowe z Wychowania przedszkolnego, Terapii pedagogicznej i Katechezy przedszkolnej, oraz kurs Kwalifikacyjny z Oligofrenopedagogiki. Uczestniczyła również w wielu kursach doskonalących: Matematyka w ruchu, Pokazywane wierszyki, Odimienna Metoda Nauki Czytania wg Ireny Majchrzak, Wspomaganie Rozwoju dziecka ze specyficznymi problemami w nauce – Szkolny Program Interwencyjny Sally Goddard Blythe oparty o interpretację odruchów oraz ocenę neuromotorycznej gotowości do nauki testem przesiewowym INPP.

Z dziećmi pracuje od czasu podjęcia studiów, początkowo byłam katechetą, następnie wychowawcą i koordynatorem rodzinki w domu dziecka, wychowawcą w świetlicy środowiskowej a od 9 lat pracuję w przedszkolu.  W swojej pracy stosuję podejście personalistyczne, co oznacza, że sprawiedliwie, to nie zawsze równo. Działania dostosowuję do zdolności i możliwości poszczególnego dziecka. Siłę do pracy i radość z niej czerpię z roześmianych twarzy dzieci. Dużym motywatorem jest rozwój i postępy moich podopiecznych. W czasie wolnym lubię jeździć na rowerze, pływać na otwartych przestrzeniach, latem nie może również zabraknąć spływu kajakowego, obcowania z naturą i odcięcia od cywilizacji.