Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Katarzyna Kwiatkowska

8 września 2020
logo placówki

Jestem absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł zawodowy licencjata w specjalności: Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz tytuł zawodowy magistra w specjalności: Pomoc Psychologiczno – Pedagogiczna. Przez ostatnie lata pracowałam  w Szkole Podstawowej, gdzie w 2019 roku uzyskałam awans stopnia zawodowego Nauczyciela Kontraktowego. W ramach swojego dalszego rozwoju zawodowego, przystąpiłam do szkolenia, dzięki któremu mam możliwość uzyskania tytuł mediatora szkolnego. Dodatkowo mam ukończony kurs z Pierwszej Pomocy, a od 2003 roku jestem również Ratownikiem WOPR.
Mocną stroną mojej działalności jest zaangażowanie w wykonywaną pracę, nauczanie i wychowywanie dzieci, a także ustawiczne dokształcanie oraz pogłębianie własnego warsztatu pracy o nowe metody i formy. Swoje pierwsze doświadczenie zaczynałam zdobywać  jako wolontariuszka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości oraz satysfakcji. Jako mama dwóch córek, wiem jak rozłąka z rodzicami bywa dla dzieci trudna, dlatego każdego dnia staram się, aby atmosfera w naszej grupie była przyjemna, radosna oraz pełna ciepła i szacunku. Zależy mi na tym, aby „nasze” dzieci chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy.
W wolnym czasie uwielbiam czytać książki oraz uprawiać sport, dzięki któremu na swoim koncie posiadam wiele sukcesów. Od najmłodszych lat interesuję się również muzyką i śpiewem, którą wykorzystuję do pracy i zajęć z dziećmi.

Moje motto do pracy z dziećmi i młodzieżą, to: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje, przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

/Janusz Korczak/